Jupiter, Kristus, Chalífa: Obrazy mocných a zrození středověku (IV.–VII. století)

Jupiter, Kristus, Chalífa: Obrazy mocných a zrození středověku (IV.–VII. století) - Ivan Foletti, | Replicamaglie.com

...ke. Jupiter, Kristus, Chalífa: Obrazy mocných a zrození středověku (IV ... Jupiter, Kristus, Chalífa, Obrazy mocných a zrození ... ... .-VII. století) Pohanský bůh Jupiter Serapis, Ježíš Kristus a muslimský Chalífa - jejich tváře jsou si překvapivě blízké. Autoři se pozastavují nad tímto zdánlivým paradoxem a ptají se: Proč vypadají „úhlavní nepřátelé" téměř stejně? Jupiter, Kristus, Chalífa: Obrazy mocných a zrození středověku (IV.-VII. století) Pohanský bůh Jupiter Serapis, Ježíš Kristus a muslims ... Jupiter, Kristus, Chalífa - Ivan Foletti | Databáze knih ... .-VII. století) Pohanský bůh Jupiter Serapis, Ježíš Kristus a muslimský chalífa - jejich tváře jsou si překvapivě blízké. Ivan Foletti (* 17. listopadu 1980, Praha) je česko-švýcarský historik umění specializující se na studium historiografie umění Byzance a na studium umění Milána, Říma a Konstantinopole v období pozdní antiky a raného středověku - přesněji řečeno, na studium raně křesťanských památek z liturgického a rituálního hlediska. . Vedle toho se zajímá o využití ... Jupiter, Kristus, Chalífa : Obrazy mocných a zrození středověku (IV.-VII. století) FOLETTI Ivan MEINECKE Katharina Odborná kniha Rok: 2019, počet stran: 112 s. Jupiter, Kristus, Chalífa. Obrazy mocných a zrození středověku (IV.-VIII. století) FOLETTI Ivan MEINECKE Katharina Kniha: Jupiter, Kristus, Chalífa (Ivan Foletti). Nakupujte knihy online vo vašom obľúbenom kníhkupectve Martinus! Jupiter, Kristus, Chalífa : Obrazy mocných a zrození středověku (IV.-VII. století) FOLETTI Ivan MEINECKE Katharina Monograph Year: 2019, number of pages: 112 s. Jupiter, Kristus, Chalífa. Obrazy mocných a zrození středověku (IV.-VIII. století) FOLETTI Ivan MEINECKE Katharina Jupiter, Kristus, Chalífa Obrazy mocných a zrození středověku (IV.-VII. století) Foletti Ivan, Meinecke Katharina. Pohanský bůh Jupiter Serapis, Ježíš Kristus a muslimský c...

INFORMACE

AUTOR
Ivan Foletti,
DIMENZE
8,43 MB
NÁZEV SOUBORU
Jupiter, Kristus, Chalífa: Obrazy mocných a zrození středověku (IV.–VII. století).pdf

POPIS

Pohanský bůh Jupiter Serapis, Ježíš Kristus a muslimský chalífa – jejich tváře jsou si překvapivě blízké. Autoři se pozastavují nad tímto zdánlivým paradoxem a ptají se: Proč vypadají „úhlavní nepřátelé“ téměř stejně? Odpovědi hledají nejprve v konkrétních historických okolnostech – v dramatickém pádu Serapea v Alexandrii, v prosazení křesťanství jako státního náboženství či v dobytí Sýrie Umajjovci. Samotný způsob, kterým vítězové doslova „kradou“ tváře poraženým však sahá ještě hlouběji do historie, do doby kmenů a šamanů, kdy byl rituál s maskou nepřítele přípravou na boj či oslavou vítězství. Moudrý vládce ale nemůže být ten, který poražené příliš ponižuje. Co kdyby přejímání tváře vyjadřovalo též snahu ukázat inkluzi a kontinuitu? Pohled do daleké minulosti ukazuje, jak jsou obrazy mocné a jak důležité je jim rozumět. Upozorňuje též na společné kořeny středomořských civilizací, z nichž – v napětí mezi střety a kontinuitou – vyrostla evropská kultura.

Chcete si přečíst knihu?Jupiter, Kristus, Chalífa: Obrazy mocných a zrození středověku (IV.–VII. století) ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Ivan Foletti,. Číst Jupiter, Kristus, Chalífa: Obrazy mocných a zrození středověku (IV.–VII. století) Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY