Bůh mně ústa má otevříti může: Výbor z českých nedělních postil prvních dvou třetin 18. století

Bůh mně ústa má otevříti může: Výbor z českých nedělních postil prvních dvou třetin 18. století - - | Replicamaglie.com

... z českých nedělních postil prvních dvou třetin 18 ... Corona senum filii filiorum - Moravian Library ... . století kniha od: kolektiv autorů, Miloš Sládek Bůh mně ústa má otevříti může. Výbor z českých nedělních postil prvních dvou třetin 18. století. 18,75 €. 1 na sklade Výbor z českých nedělních postil prvních dvou třetin 18. při objednávce nad 599,- od nás máte dopravu ZDARMA a objednávky si můžete nově vyzvednout osobně na vybraných pobočkách. Bůh mně ústa má otevříti může: Výbor z česk ... Bůh mně ústa má otevříti může | Dumknihy.cz - knihy po ... ... . Bůh mně ústa má otevříti může: Výbor z českých nedělních postil prvních dvou třetin 18. století Náš výbor kázání je koncipován jako pestrá cesta Čechami 18. století. Společně navštívíme barokní hospody i kostely, knížecí dvory, měšťanské domy, soudní síně i venkovské statky a zahrady. E-kniha: Bůh mně ústa má otevříti může -- Výbor z českých nedělních postil prvních dvou třetin 18. století - Autoři různí Fungujeme! Vážení ...

INFORMACE

AUTOR
-
DIMENZE
7,43 MB
NÁZEV SOUBORU
Bůh mně ústa má otevříti může: Výbor z českých nedělních postil prvních dvou třetin 18. století.pdf

POPIS

První dvě třetiny osmnáctého století náleží k poměrně opomíjeným obdobím českých literárních dějin. Kazatelé se snažili své posluchače poučit a duchovně směrovat: využívali různých formálních i obsahových prostředků, aby získali jejich trvalejší pozornost, promyšleně útočili na jejich city, ale zároveň je chtěli pobavit. Moderní zpřístupnění kázání představí barokní literaturu i kulturu v poněkud jiném světle, než jak ji dosud známe. Výběr textů je zúžen na kázání v českém jazyce, obsahuje promluvy z postily Račínovy, Nitschovy, Axlarovy, Bilovského, Veselého, Damascena Marka, Kelského, Koniášovy, Pellischottiho, Táborského a Fabritiovy.

Chcete si přečíst knihu?Bůh mně ústa má otevříti může: Výbor z českých nedělních postil prvních dvou třetin 18. století ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor -. Číst Bůh mně ústa má otevříti může: Výbor z českých nedělních postil prvních dvou třetin 18. století Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY