Kyberfotografie. Neprůzračné médium a technologický realismus

Kyberfotografie. Neprůzračné médium a technologický realismus - Michaela Fišerová, | Replicamaglie.com

...yzické ... Autorka dospívá k závěru, že digitální dispozitiv kyberfotografie zavádí historicky nový technologický realismus umožňující normativně retušovat otisk světla a diskurzivně rezignovat na metafyzické očekávání jeho autentičnosti ... Nakladatelství Togga | KOSMAS.cz - vaše internetové ... ... . Kyberfotografie. Neprůzračné médium a technologický realismus FIŠEROVÁ MICHAELA, ... že digitální dispozitiv kyberfotografie zavádí historicky nový „technologický realismus" umožňující normativně retušovat otisk světla a diskurzivně rezignovat na metafyzické očekávání jeho autentičnosti. Kniha: Kyberfotografie. Neprůzračné médium a technologický realismus (Michaela Fišerová). Nakupujte knihy online vo vašom obľúbenom kníhkupectve Martinus! Kyberfotografie - Neprůzračné médium a technologický realismus. 136.00 Kč ... Neprůzrač ... Kyberfotografie - Neprůzračné médium a technologický ... ... . Kniha: Kyberfotografie. Neprůzračné médium a technologický realismus (Michaela Fišerová). Nakupujte knihy online vo vašom obľúbenom kníhkupectve Martinus! Kyberfotografie - Neprůzračné médium a technologický realismus. 136.00 Kč ... Neprůzračné médium a technologický realismus Fišerová Michaela Charvát Martin Kolektivní monografie Michaely Fišerové a Martina Charváta zaměřuje pozornost na problematiku „kyberfotografie" z hlediska proponovaného současnou mediální filosofií, Foucaultovou genealogií a Derridovou dekonstrukcí. Autorka dospívá k závěru, že digitální dispozitiv kyberfotografie zavádí historicky nový „technologický realismus" umožňující normativně retušovat otisk světla a diskurzivně rezignovat na metafyzické očekávání jeho autentičnosti. ... Kniha Kyberfotografie: Neprůzračné médium a technologický realismus je v. Kyberfotografie Neprůzračné médium a technologický realismus Fišerová Michaela, Charvát Martin. Kolektivní monografie Michaely Fišerové a Martina Charváta zaměřuje pozornost na problematiku „kyberfotografie" z hlediska proponovaného současnou mediální filosofií, Foucaultovou genealogií a Derridovou dekonstrukcí. Kyberfotografie. Neprůzračné médium a technologický realismus. 136,00 Kč . European drive for fair competition - nature and impact of the harmonized protection against unfair commerical practices. 196,00 Kč . Vůně do auta. 29,00 Kč . Hodiny (malé stolní) 99,00 Kč . Togga, Prague. 159 likes. Vydavatelství a nakladatelství Togga. Na vše dáváme okamžitou slevu 15% a nad 750 Kč je doprava zdarma! ♥ Kyberfotografie. Neprůzračné médium a technologický realismus Michaela Fišerov á, ... Nová kniha. Kyberfotografie: Neprůzračné médium a technologický realismus - M...

INFORMACE

AUTOR
Michaela Fišerová,
DIMENZE
8,45 MB
NÁZEV SOUBORU
Kyberfotografie. Neprůzračné médium a technologický realismus.pdf

POPIS

Kolektivní monografie Michaely Fišerové a Martina Charváta zaměřuje pozornost na problematiku „kyberfotografie“ z hlediska proponovaného současnou mediální filosofií, Foucaultovou genealogií a Derridovou dekonstrukcí. Autoři analyzují změnu dispozitivu, k níž došlo v kontextu nastupujících digitálních technologií v 21. století. Společným bodem jejich dvou kapitol je srovnání a odlišení analogové fotografie, digitální fotografie a kyberfotografie. Autoři zavádějí pojem „kyberfotografie“, jímž rozumí digitální fotografii, která je automaticky pořízena a retušována softwerem „chytrého telefonu“: hybridního zařízení kombinujícího funkce digitální kamery a mobilního telefonu s přístupem na internet.První kapitola pojednává o debatě týkající se vztahu mezi fotografií a „realitou“. Jak ukazuje Martin Charvát, v teoretické diskuzi o analogové i digitální fotografii se konstantně objevuje fantazma o existenci nezávislé „objektivní reality“, kterou může fotoaparát zachytit a reprezentovat. V „éře“ kyberfotografie je něco takového nemožné: kyberfotografie zavádí radikální změnu do vztahu mezi médiem a realitou, jako i mezi člověkem a technologickým zařízením. Člověk se stává pouhým operatérem svého zařízení, jak by řekl Vilém Flusser.Druhá kapitola zaměřuje pozornost na tradiční sociální praxi retuše fotografie, jejíž posláním bylo „opakovaně se dotknout“, tudíž modifikovat původně „autentický“, „nedotčený“ otisk světla. Na základě inspirace Derridovou filosofií Michaela Fišerová uvádí svou úvahu dekonstrukcí metafyzického očekávání „autentičnosti“ od analogové i digitální fotografické technologie. Dále, aby vysvětlila nové diskurzivní přijetí retušérské praxe, Fišerová chápe kyberfotografii jako nový typ dispozitivu ve Foucaultově smyslu technologie moci, která umožňuje použití před­programovaných nastavení možností modifikace otisku světla, které jsou již přítomny v softwaru fotoaparátu. Autorka dospívá k závěru, že digitální dispozitiv kyberfotografie zavádí historicky nový „technologický realismus“ umožňující normativně retušovat otisk světla a diskurzivně rezignovat na metafyzické očekávání jeho autentičnosti.

Chcete si přečíst knihu?Kyberfotografie. Neprůzračné médium a technologický realismus ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Michaela Fišerová,. Číst Kyberfotografie. Neprůzračné médium a technologický realismus Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY