První studium Starého zákona

První studium Starého zákona - Pavel Větrovec | Replicamaglie.com

...řeší božskou inspiraci a kánon Písem ... První studium starého zákona, Větrovec Pavel | Knihkupec.com ... ... Monografie První studium Starého zákona předkládá systematické uspořádání základních informací ke studiu starozákonní biblistiky. Začíná všeobecným úvodem o charakteru Bible a pokračuje speciálním úvodem do jednotlivých částí a knih Starého zákona. Všeobecný úvod řeší božskou inspiraci a kánon Písem ... online knihkupectví s osobním odběrem zdarma v knihovně Pre základnú funkčnosť, spríjemnenie používania webu, analytické účely a v prípade udelenia súhlasu aj na účely cielenia reklamy využívame súbory cookies. První studium starého zákona - Větrov ... První studium Starého zákona - Karolinum ... . První studium starého zákona - Větrovec Pavel - kupte knihu pohodlně a za skvělou cenu se slevou hned teď na Knihkupec.com. Máme i další knihy všech žánrů a další zboží První studium Starého zákona Pavel Větrovec. 200 Kč. 180 Kč-10%. Kniha „Historické" knihy Starého zákona kanonicky i obsahově navazují na první část Písma - Zákon, který je zapsán v pěti knihách Mojžíšových. „Historické" knihy Starého zákona Pavel Větrovec. 210 Kč. 189 Kč-10%. Kniha ... Monografie První studium Starého zákona předkládá systematické uspořádání základních informací ke studiu starozákonní biblistiky. Začíná všeobecným úvodem o charakteru Bible a pokračuje speciálním úvodem do jednotlivých částí a knih Starého zákona. Všeobecný úvod řeší božskou inspiraci a kánon Písem ... Novinka Nakladatelství Karolinum! První studium Starého zákona Větrovec Pavel Karolinum 2020 Monografie První studium Starého zákona předkládá systematické uspořádání základních informací ke studiu... Nové teologie starého zákona a dějiny Book PDF Available. ... 3.1 První na světě: ... Recepce A Studium Starého Zákona V Křesťanství ... Monografie První studium Starého zákona předkládá systematické uspořádání základních informací ke studiu starozákonní biblistiky. Začíná všeobecným úvodem o charakteru Bible a pokračuje speciálním úvodem do jednotlivých č rozšírené hľadanie. Odporúčame; Pripravujeme; Novinky; Antikvariát; Inde nekúpite; 0,00 € 0 ks tovaru První prorok, jehož proroctví se zachovalo písemně. První z proroků, u něhož našla sociální otázka důležité místo. Prodchnut duchem Božím i duchem lásky k lidem ... BIBLICKÉ STUDIUM STARÉHO ZÁKONA ......

INFORMACE

AUTOR
Pavel Větrovec
DIMENZE
8,90 MB
NÁZEV SOUBORU
První studium Starého zákona.pdf

POPIS

Monografie První studium Starého zákona předkládá systematické uspořádání základních informací ke studiu starozákonní biblistiky. Začíná všeobecným úvodem o charakteru Bible a pokračuje speciálním úvodem do jednotlivých částí a knih Starého zákona. Všeobecný úvod řeší božskou inspiraci a kánon Písem, prostředí a dějiny jejich vzniku, charakteristiky originálního textu, jeho překladu a výkladu. Speciální úvod má dva díly, první z nich je věnován částem hebrejské Bible v pořadí: Zákon (Tóra, Pentateuch), Proroci „přední“ a „zadní“ a Spisy; ve druhém jsou tzv. deuterokanonické knihy v pořadí: „historické“, sapienciální, prorocké a „nové historické“. Základní charakteristiky jednotlivých knih jsou organicky doplněny o krátké exegeze některých klíčových míst. Autor vychází z katolického pohledu na Písmo, ale usiluje o srozumitelnost pro lidi jiných vyznání i bez vyznání – důrazem na obecně lidská témata nebo židovským dělením kánonu. Čtenáři nabízí jednak zařazení jeho předchozích poznatků o Starém zákoně do uceleného výkladu Písma, jednak možný základ pro jeho další detailnější studium biblistiky.

Chcete si přečíst knihu?První studium Starého zákona ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Pavel Větrovec. Číst První studium Starého zákona Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY