Pivní putování

Pivní putování - Zdeněk Susa | Replicamaglie.com

...í Čechy ... Zajímavé informace jak historické, tak pivní a pivně výrobní, i když občas ty vtípky skřípaly (Jezulátko se dívalo na pivovar) ... Pivní putování po Krkonoších, Podkrkonoší a okolí, den 2 ... ... . Ale hlavně, čím tento díl vyniká nejvíc - lidi, já chci taky Pivogoogle!!! (9.11.2019) Pivní putování. 436 To se mi líbí · Mluví o tom (2). Stránka informuje o dění na www.pajzly.cz (okolí Přerova, Olomouce, Zlína, BpH), ale také o podnicích a pivech jinde v Čechách (ČB, Praha, Plzeň)... Navštívíme pivovary v Třeboni, Českém Krumlově, Protivíně a v Českých Budějovicích. Z pivovarské technologie se budeme věnovat zvlášt ... PETROVO PIVNÍ PUTOVÁNÍ - Prazdroj - YouTube ... ... Navštívíme pivovary v Třeboni, Českém Krumlově, Protivíně a v Českých Budějovicích. Z pivovarské technologie se budeme věnovat zvláště měření a vážení v pivovaře. Z historických osobností si připomeneme rybníkáře a regenta panství Jakuba Krčína z… Putování po pivní Moravě 1 . Pivní hobby a rodina spolu mnohdy nejdou moc dohromady a vzhledem k tomu, že na přelomu července a srpna léta páně 2008 se mi má narodit potomek, tak jsem si říkal, že by bylo dobré předtím trochu probádat pro mě zatím nepoznané končiny pivní Moravy, kam se jako Pražák těžko dostanu a po plánované rodinné události už vůbec ne. Vzal ... Takové malé pivní putování . Je červenec, období dovolených a s nimi spojených výletů nejen za pivem. Nějaké to delší pivní putování mě sice teprve čeká, pár těch jednodenních mám však úspěšně za sebou a s průběhem jednoho z nich, konkrétně do Liberce, vás nyní seznámím....

INFORMACE

AUTOR
Zdeněk Susa
DIMENZE
10,39 MB
NÁZEV SOUBORU
Pivní putování.pdf

POPIS

Pojďte s námi za nápojem, od pradávna drahým Čechům, Moravanům i Slezanům. Za mokem zlaté barvy, řízné chuti a sametové pěny.Pedagog a lékař Zdeněk Susa putuje spolu se zpěvákem Matějem Ruppertem českou krajinou po pivovarech i pivovárcích, existujících i zaniklých. Po jejich historii, výrobě i zasazení do krajiny, které je mnohdy důležitější, než by se mohlo zdát.Zdeněk Susa doplňuje putování vyprávěním o osobnostech spjatých s pivem, líčeným s humorem sobě vlastním. Dozvíte se tak třeba, v čem spočívala heroická síla Gustava Frištenského, co se skrývalo za poetickým tuláctvím Karla Hynka Máchy a jak snášela své vdovství Eliška Rejčka. Možná vás to překvapí, ale všechny zmiňované (a nejen ty) provázelo během jejich života právě pivo! Tyto příběhy jsou vyprávěny s laskavou nadsázkou i nemalým přesahem do kultury a historie.Stejně jako ve stejnojmenném pořadu České televize, podle nějž kniha volně vznikla, jsou pasáže o pivovarech a výrobě piva doplněny slovem lékaře, dobovými i současnými fotografiemi a také výstižnými ilustracemi grafika Františka Žáčka.Vejdi tedy a neuškoď!

Chcete si přečíst knihu?Pivní putování ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Zdeněk Susa. Číst Pivní putování Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY